Katlı etek

Katlı etek

katli-etek6

GİZLİ FERMUAR, SOL YARI
7. Fermuarı kapatın. Öteki fermuar bandını sol arka eteğin açıklık kenarına koyun, üstten iğneleyin. Fermuarı açın. İkinci fermuar bandını özel ayakla dikin, iğne dişlerin sağından yürüsün. Fermuarı kapatın.

ARKA ORTA DİKİŞ, YIRTMAÇ
8. Arka etekleri yüzü yüzünde üst üste koyun, kenarlarını açıklık işaretlerinin arasından üst üste iğneleyin, bu sırada alt fermuar uçlarını dışarı çekin. Dikişi alt açıklık ucundan fermuara kadar çekin. Dikiş payını ütüleyerek açın ve sürfile yapın – yırtmaç kenarlarına da.

YAN DİKİŞLER
9. Ön eteği yüzü yüzünde arka eteğin üstüne koyun, yan dikiş kenarlarını iğneleyin, dikin. Payı ütüleyerek ayırın ve sürfile yapın.

katli-etek7

KAT PARÇALARIN BİRBİRİNE EKLENMESİ
10. Orta arka kat kenarlarını üst üste koyun, arka orta dikişi fermuar açıklığına kadar çekin. Orta kat parçalarını katlayın. Yan kat parçalarını yüzü yüzünde orta katların yan kenarlarına koyun, ek dikişlerini (dikiş 2) iğneleyin. Dikin. Arka parçaları ön parçaların üstüne koyun, yan dikişleri iğneleyin, dikin. Dikiş paylarını ütüleyerek açın.

ALT ETEK KENARINI DÖNDÜRÜN
11. Astar katı 10.adım gibi çalışın. Ütüleyin. Astar etek katı parçalarını yüzü yüzünde kumaş etek katı parçalarının üstüne koyun, alt kenarları üst üste iğneleyin. Dikişler ve dikiş çizgileri üst üste gelsin. Dikin. Dikiş paylarını kesin. Kat parçasını döndürün, kenarlarını ütüleyin. Açıklık kenarındaki dikiş paylarını içe kıvırın (kumaş ve astar).

… ŞİMDİ FERMUAR AÇIKLIĞI
12. Etek katının üst kenarında kumaş ve astar fermuar açıklığı kenarlarını iğneleyin. Sonra bir kenardan elinizi kumaşla, astarın arasına sokun, iğnelediğiniz dikiş payını çekip çıkartın. İğneyi sökün. Dikiş payını boşta bırakın. Kumaş ve astar kenarını yüzü yüzünde açıklık ucuna kadar üst üste iğneleyin. Dikin. Kenarı geri itin. Öteki açıklık kenarını dikin.


Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial