Genç anneler için casual şıklık tavsiyeleri

Genç anneler için casual şıklık tavsiyeleri

Genç anneler için bu süreçte hem rahat, hem de şık olabilecekleri fırsatlar için küçük tavsiyelerimiz var.

Doğum sonrası dönem için spora odaklanın

Doğum sonrasında hem doğum kilolarını vermek için hem de gebelik süresince hareketsiz kalmış olabilecek vücudunuzu tekrar canlandırmak için rutin spor aktivitelerine odaklanmak doğru bir karar olacaktır. Bu süreç içinse, sevdiğiniz renklerde, keyfinizi yerinize getirecek spor kıyafetler, spor ayakkabılar, sweatshirt’ler işinizi çok kolaylaştıracak. Bebeğiniz için bebek patikleri, bebek yelekleri, bebek giysileri seçerken, kendiniz için de yeni spor kıyafetleri seçmeyi ihmal etmeyin.

Bebek arabası kullanışlı bir çanta olabilir

Bebeğinizi bebek arabasıyla dışarı çıkardığınızda, alışveriş için mağazalara girerken, ya da kalabalık avm’lerde kolayca dönebilen, dar alanlarda rahatça manevra yapabilen bir bebek arabası günlük olağan yaşamınıza dönmenizi kolaylaştıracaktır. Bebek arabasını aynı zamanda, kullanışlı bir alışveriş çantası gibi düşünmeniz de mümkün. Böylece bebeğinizden ayrılmadan birlikte vakit geçirirken, alışverişinizi de rahatlıkla yapıp ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Bir süre için büyük çantaların yerini bebek arabası alacakmış gibi düşünebilirsiniz.

Kombininizle bebeğinizi şaşırtın

Bebekler çok dikkatli şekilde çevrelerini inceler ve her saniye öğrenerek büyürler. Oyuncaklarla oynamaya başladıkları dönem, ellerindeki oyuncak bebeklerle benzer renklerde giyinmeniz, çocuğun elindeki oyuncakla yetişkin bir insan arasında bağlantı kurmasını kolaylaştıracaktır. Özellikle kız oyuncakları arasında sık giydiğiniz kıyafetlerinize, kombinlerinize uygun bez bebekler gibi oyuncakları seçerek çocuğunuzun bu konudaki zihinsel gelişimine destek olabilirsiniz.

Yorgun bir görüntü vermemeye özen gösterin

Bebekler, annelerinin ruh halindeki değişimleri çok kolayca fark ederek buna tepki gösterebilirler. Kendinizi salıp bırakır, yorgun ve bitkin bir ruh haliyle bebeğinizin etrafında dolaşırsanız, bu ruh hali bebeğin endişe yaşamasına neden olabilir. Onunla hep canlı canlı, dolu dolu, sevgi ve hayat enerjisi vererek ilgilenmeye özen göstermelisiniz. Seçtiğiniz kıyafetler de o canlı, mutlu, kendine güvenen, enerjik anne imajınıza destek olacaktır.

Bebeğinizle aynı renk tonlarını tercih edin

Artık her yer Instagram, her yer fotoğraf… Bebeğinizle birlikte çektiğiniz her fotoğraf ileride ona da anı kalacak, bunu da hatırlamaya çalışın. Ona ileriki yaşlarında küçük sürprizler hazırlamak için, şimdiden benzer renklerde ve tonlarda seçtiğiniz kıyafetlerle, nasıl tatlı bir bütünlük içinde anne-bebek ilişkisi yaşadığınızı gösterebilirsiniz. Üstelik, bebeğin sürekli aynı renk tonlarında kıyafet giymemesi de, renk bilincinin daha erken oluşması için faydalı olacaktır.

Ayrıca bebekleriyle gezmeyi seven aileler için şu detayın da altını çizelim. Bebeklerin büyürken dünyanın farkına varması aile boyu gezilere çıkmak da faydalı olabilir. Bu gezilerinizi planlamak için Hepsiburada’nın seyahat portalı Hepsiburadaseyahat.com’u incelemenizi de tavsiye ederiz. Hepsiburadaseyahat.com ile tüm seyahatleriniz için uygun uçak bileti bulabilirsiniz. Dünyayı gezmek istediğinizde,  Mardin Ankara uçak bileti konusunda bilgi alabilir veya Antalya Kıbrıs uçak bileti aradığınızda, seyahatlerinizi Hepsiburadaseyahat.com ile rahatça planlayabilirsiniz.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial