Şık ve fit giyinmeyi giyimin ipuçları

Şık ve fit giyinmeyi giyimin ipuçları

Sağlıklı, sportif ve aktif bir yaşam aynı zamanda giyim tarzımıza da yansıyan bir alışkanlık. İşte bu hayat tarzını destekleyecek giyim tarzı için küçük tavsiyeler.

Tüm o yorucu fitness aktivitelerimiz, yaşamımızı daha sağlıklı diyetlere adapte etmek için harcadığımız emek, hep daha güzel ve daha fit görünmek için değil mi? Elbette, bu hedefin bir parçası da, zamanı geldiğinde en şık, en güzel elbiseleri giyebilmek, kendimizi iyi hissetmek, beğenildiğimizi görmenin keyfini sürmek.

Bu yıl savaşların ve gerginliklerin yaşandığı bir dünyada, hem kendi ruhumuzu rahatlatmak için, hem de çevremizdeki insanların gözüne daha hoş, daha çekici görünmek için turuncu, sarı, mavi, yeşil gibi parlak ve canlı renklere odaklanacağız.

Seçeceğiniz model konusunda, biraz klasik tarza yakın durmanızı öneririz çünkü insanların ruh hali şu aşamada “yenilikleri” analiz edip algılayabilecek kadar huzurlu değil. Klasiğin güvenli huzuru herkesi gülümsetecek bir ruh hali yaratacaktır. Elbette biz uzun yürüyüşlere çıkarken çocuklarımız ve bebeklerimiz de bizimle beraber bu gezilere katılacak. Onların mevsimsel geçiş şartlarına karşı daha hassas olduğunu unutmayalım.

Elbette sadece elbise alışverişi de yeterli olmayacak. Canlı renklerle tasarlanmış elbiselerimizin üzerine, kontrast renklerden oluşan aksesuarlar kullandığımızda, elbisenin canlı renkleri daha da ön plana çıkacaktır. Kıyafetinize uygun aksesuarla tarzınızı daha da güçlendirebileceğiniz unutmayın. Yine uzun yürüyüşlerde litreli su şişesi ve powerbank gibi ağır cisimleri taşımaya ihtiyacınız olabileceğini düşünerek pratik bir sırt çantası veya bel çantası edinmeniz de faydalı olabilir.

Kolye, bileklik, eşarp, bandana ve benzeri aksesuar seçiminde ise özgün tasarımların beğeni toplayacağını tahmin edebiliriz zira aksesuarlar çoğumuzun gözünde sanat eserleri olarak görünen ürünler ve ne özgün tasarıma sahip olmaları saldırgan bir görüntü oluşturmayacaktır. Elbise ve aksesuar tasarımı arasında böyle ince bir ayrıntı olduğunu unutmamanızı tavsiye ederiz. Elbiseler, bilinç altımızda, vücudumuzu dış etkilerden korumak için yaratılmış bir kavram ve bu kavramı “aşırıya kaçan” tasarımlarla zorladığımızda çevremize biraz saldırgan, tehditkar mesajlar da verebiliyoruz. Ama aksesuarlar estetik değerlerle ön plana çıkan ürünler ve haliyle üzerinde sanatsal yaratıcılığın kullanılması zihnimizde tehdit algısı oluşturmuyor.

Bu küçük detaylara dikkat ederek herkesin çok gergin olduğu bir dünyada, şık ve huzurlu bir sosyalleşme imkanı yaratmamız mümkün olacak.

Ayrıca, uzun gezilerinizi planlamak için Hepsiburada’nın seyahat portalı Hepsiburadaseyahat.com’u incelemenizi de tavsiye ederiz. Hepsiburadaseyahat.com ile tüm seyahatleriniz için uygun uçak bileti bulabilirsiniz. Dünyayı gezmek istediğinizde, Antalya uçak bileti konusunda bilgi alabilir veya Ankara uçak bileti aradığınızda, seyahatlerinizi Hepsiburadaseyahat.com ile rahatça planlayabilirsiniz.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial