Yeni mevsimde yeni bir gardırop düzeni

Yeni mevsimde yeni bir gardırop düzeni

Bahar aylarına girerken geleneksel bahar temizliğine gardıroptan başlamak en mantıklı hareket. Peki gardırop düzenlemesi yapmanın püf noktaları nedir?

Sert bir kış dönemi geçirdik ve bir süredir yaşadığımız mevsimsel anomaliler de gösteriyor ki dünya alışılmışın dışında mevsimsel döngüler yaşamaya başlıyor. Bu yeni durumda, gardırobumuza da yeni bir düzen vermemiz gerekecek.

Bu atmosferde, belki de gardıroplarımızı artık yazlık ve kışlık gibi ayrımla değil de, dönemsel olarak giymek istediğimiz her kalınlıkta kıyafetler ile organize etmek daha mantıklı bir hareket olabilir. Geçen hafta sıcaklar çok yükselmişken, ani bastıran bir soğuk hava dalgası nedeniyle yarın akşamki arkadaş buluşmasında üzerimize ince bir kazak almak isteyebiliriz. Dolayısıyla, gardırobumuzun da iklimdeki bu dengesizliklere artık hazır olması gerekiyor.

Hazır annemiz için Anneler Günü hediyesi de seçiyorken, dengesiz iklimlerde daha konforlu bir uyku sağlayacak gecelik modellerini ya da evde veya dışarıda daha sportif, daha konforlu bir hareket imkanı sağlayacak hırkalar, yelek modelleri, tişörtler, atkılar, pratik giyim aksesuarları  gibi seçenekleri de değerlendirmek doğru olabilir. Yeni mevsim döngüleri, gardırobumuz için de yeni kıyafetlerine anlamına gelecek. Ayrıca farklı mevsimlere uygun ayakkabıları da unutmayalım. Mammamia gibi ayakkabı markalarını incelemek isteyebilirsiniz. Hepsiburada platformunda ihtiyacınız olan her ürünü bulabilirsiniz.

Dünyayı önümüzdeki 10 sene boyunca etkisi altına alacağı tahmin edilen dengesiz iklim hareketlerinden zarar görmemek için gardıroplarımızda, her hava durumunda her an giyilebilecek kıyafetlerimizi hazır tutmak gerekiyor. Yani artık annelerimizin, ananelerimizin alışkanlığı olan, yazlıkları/kışlıkları ayrı ayrı saklayıp, indirmek, kaldırmak, geri yüklemek dönemi de bitmiş görünüyor.

Gardıroplarımız için sadece kıyafetlerimizi değil, aksesuarlarımızı da her iklime uyum sağlayacak şekilde düzenlememiz yine yararlı olacaktır. Şemsiyelerimizin daima yakınımızda ve hatta çantamızda/aracımızda durması, minik çiselemelere karşı şapka ve hafif ceketlerimizin hazırda durması, aniden soğuyan akşamlar için ayaklarımızı sıcak tutacak çoraplara kolay erişebilmemiz… Önemli.

Gezgenin bu dönemine kadar konforlu şekilde ulaşmayı başardık, ancak yolun bundan sonrasını biraz çileli gideceğiz gibi görünüyor. Kıyafet alışverişlerimizde ve gardırop düzenimizde bu detayı hep hatırlamakta fayda var.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial