Kadın modasında zarif çizgiler

Kadın modasında zarif çizgiler

1- Genç hanımların kullanacağı şeker pembesi renginde bir model. Aynı renkte farklı kumaşlardan uygulama yapılmış. Etek ve kollar için kabartmalı kumaş tercih edilmiş. Yakanın V yaka olması da modele hafif bir cazibe katmış ve daha ince göstermeye yardımcı bir unsur olarak kullanılmış.

 

kadin-modasinda-zarif-cizgiler2

2- Her tene uygun ve bu yılın rengi mürdüm-bordo; tek omuzlu ve tek kollu, vücuda çok oturmadığı için her vücut ölçüsüne uygun bu elbisede bir başka gösterişli duruyor. Kokteyller veya özel geceler için istenirse elbisenin boyu uzatılabilir ve tuvalet haline getirilebilir. Bu model için benim tavsiyem krep şifon veya krep gibi dökümlü kumaşlar.

3- Günün büyük kısmında kullanılabilecek bir kumaş pardösü modeli. Burada kullanılan renk ayva pişmişi tabir ettiğimiz bir renk. Ancak siyah renk bir kumaştan yapıldığı zaman hem gündüz, hem gece kullanılabilir. Son derece klasik olan erkek yakası ile düz kesim her model elbisenin üzerine giyilebilecek böyle bir pardösü modeli her kadının dolabında olması gerekli bir parçadır.

kadin-modasinda-zarif-cizgiler3

4- En çok tercih edilen ve her zaman geçerli olan renk ikilisi: Siyah ve beyaz. Damalı kumaştan yapılan elbisenin kumaşı çok iddialı seçildiği için model çok sade tutulmuş. Truvakar kol, sıfır yaka, dümdüz inen bir beden kesimi. Bu model başka bir kumaştan dikilse her bedende kadın giyebilir ama bu desende maalesef sadece ince kadınların giymesini tavsiye ediyorum. Altında kullanılan siyah muz çorap ve iddiasız düz ayakkabılar böyle kıyafetler için idealdir.

5- Yine siyah-beyaz kombinli bir elbise. Çiçek desenler ve çizgili kontür, ortadan vücudu ikiye bölen boyuna çizgili desen sizi olduğunuzdan ince göstermeye yardımcı olur. Yakadaki açıklık da ayrıca şıklık katar. Kollar yine truvakar ve aynı bordür kol ağzından da geçmiş. Altına giyeceğiniz siyah mus çoraplar kıyafeti tamamlıyor. İşe giderken giyip iş sonrası güne aynı şekilde devam edebileceğiniz bir kıyafet.

kadin-modasinda-zarif-cizgiler4

6- Büyük beden hanımlar için ideal bir model. Pudra bej ceket, bel noktasında anvelop, hafif bir drape ve gizli düğme. Yakası erkek yaka ile şal arası ve siyah renkte. Yine siyah renkte etek, cekette de olduğu gibi aynı hizada anvelop kapanıyor ve diz hizasında. Siyah çanta ve ayakkabı ile kıyafetle bir bütün oluşturmuş. Ekim 2013 sayımızdan 137 ve 138 nolu etek-ceket modeli.

7- Pudra rengi triko kumaştan vücudu saran bir elbise modeli. Kalçadaki üçgen parçalar modele katkı sağlamış. Günün her saatine uygun bu modeli tamamlayan krem rengi çanta ve ayakkabı çok güzel olmuş. İstenirse beldeki kemer de krem rengi olabilir o zaman biraz daha spor olur. Boynunuza takacağınız inci kolyenin de bu modele çok yakışacağından eminim. Ekim 2013 sayımızdan 112 nolu model.

8- Yine siyah-beyaz bir kombin. Düz siyah jarse kumaştan uygulanan beden kısmı son derece sade ama etek bölümü oldukça iddialı. Anvelop etek dökümlü bir kumaştan uygulanmış ve belin hemen yukarısında birleştirilmiş. Kullanacağınız kumaşlara göre bu model kokteyl giysisi de olabilir, öğleden sonra kıyafeti olarak da tercih edilebilir. Elbette altına giyilecek ayakkabı da çok önemli.

Moda dünyası ve dikişle ilgili sorularınızı burda@doganburda.com adresine gönderebilirsiniz.

Burda Dergisi 2014/01 Ocak

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial