Kış trendleri

Kış trendleri

Moda Duayeni Canan Göztepe bu kışın öne çıkan uygulamalarını ve en yeni moda trendlerini sizin için seçtiği modeller üzerinde yorumladı.

1- Krep saten kumaştan dikilen bu kırmızı elbisenin en önemli özelliği tabii ki elbise boyundaki kravat yakası ve bir yukarda bir de altta olmak üzere düğüm uygulanmış olması. Belindeki grogren kurdeleden kemer elbiseyi tamamlamış, kol ağzı da manşet yerine biye ile toplanmış. Ayağındaki leopar ayakkabı ise özellikle ters renkte tercih edilerek kontrast uygulaması yapılmış.

2- Günlük giyilebilecek, yünlü kumaştan bir elbise modeli. Göğüs altından kesik olan bu elbisenin önünde derin bir plikaşesi var ve yaka derin bir kare şeklinde. Omuzun biraz içinden çıkan pilili karpuz kolları var ve bu kollar aşağı doğru indikçe daralıyor. Elbisenin yanlarında ise gizli cepleri var. Arzu edilirse bu model haki rengin haricinde pek çok renkte daha dikilebilir. Örneğin siyah renkte krep kumaştan uygulanabilir ancak o zaman yan ceplerin konmaması gerekir.

3- 1 numaralı elbise modeliyle aynı familyadan bir model ancak bu kez etek-bluz şeklinde. Bluz viskon kumaştan ve bu yıl çok uygulanan bir şekilde kravat yakalı çalışılmış. Pütürlü krep saten kumaştan dikilen etek diz altı boyda, dar ve klasik bir etek modeli. Eteğin belinden aynı bluzdaki gibi sarkan kravat görünümlü ikili bağa düğüm atılmış ve bel hizasına monte edilerek eteğe değer katmış.

kis-trendleri2

4- Elastik jakar kumaştan, her zaman kullanılabilecek sade bir elbise modeli. Küçük takma kolu ve önündeki yakadan çıkan yırtmacı modele ayrı bir şıklık katmış. Günün her saatinde giyilebilecek bu elbiseyi düz bir renkten yaparsanız kesik yerleri daha belirgin ve güzel olur. Ayrıca küçük aksesuar ilaveleriyle gece gezmelerinde de rahatlıkla kullanabilir ve şıklığınızla öne çıkabilirsiniz.

5- Parlak ve kendinden desenli, piyedöpul efektli kumaştan dikilmiş çok şık bir gece pardösüsü modeli. Hem etek ucunda hem de kol ağzında bolluklar olacak şekilde çalışılmış. Yakadaki yumuşak yuvarlaklık ise pardösüye çok modern bir görüntü katmış. Bu modelin tek dezavantajı içine mutlaka vücuda oturan bir elbise giymeniz ve önünü devamlı kapalı tutmanız gerektiği.

6- Parlak desenli ipek saten kumaştan yapılan bu elbiseyi basen kısmı geniş hanımlar ve hatta hamileler bile rahatlıkla giyebilir. Göğüs altından kesik olan bu elbisenin içindeki düz renkten V yaka yapılmış ve kol kenarlarına da kalın bant çekilmiş. Yine günün her saatinde giyilebilecek bu elbisenin en güzel tarafı hem çok rahat, hem çok şık olması.

Burda Dergisi 2014/12 Aralık

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial