Aç kapıyı ben geldim

Aç kapıyı ben geldim

Alüminyum yaldızlı yıldızlarla süslü kapı çelengi.

ac-kapiyi-ben-geldim2

Altın zamanlar
Parlak, görkemli, zevkli. Yılbaşı gecenizi güzelleştirecek yaratıcı öneriler.

Posta var!
Küçük bir hediye ve tebrik kartı…Karttaki yılbaşı ağacı (solda üstte) kat kat kağıttan, top süsler ise düğmelerden!

Bir, iki, üç
Minimalist hediye kutular hem şık bir tasarım hem de artık parçaların değerlendirildiği bir el ürünü.

Masal ormanı
Fırlatılıp atılmayacak kadar güzel parfüm şişelerine ikinci bir kariyer şansı: İçini boncukla doldurun ya da dışına kurdele dolayın.

Yıldız zamanı
Birbirinden farklı, birbirinden güzel desenli yıldızlar geçidi.

Yeni yıl tepsisi
Yaldız kağıttan yıldız şeklinde mumluklar, geyikler, ağaç topları ve içine gizlenmiş yeni yıl armağanı.

ac-kapiyi-ben-geldim3

YILDIZLI ÇELENK
Malzeme: Kapı çelengi, sünger, dore folyo, her biri için 20×30 cm, 0.18 mm kalınlık. Biçimlendirme çubuğu, model hamuru, kordon, grogren kurdele.

Yapılışı: Değişik boyda yıldız şablonları yapın ve folyodan kesin. Süngeri altlık kullanın, üstüne folyoyu koyun, kenarlarını çizin. Motifleri kesin, tekrar altlığın üstüne koyun, biçimlendirme çubuğunun çeşitli uçlarını üstüne bastırın. Yıldızlara delik açın, kordon takın ve çelenge bağlayın.

ac-kapiyi-ben-geldim4KUTULAR
Malzeme: 4 adet büyük ve boş konserve kutusu, çekiç, siyah marker kalem, pembe toz yaldız.

Yapılışı: Kutuları temizleyin, keskin kenarını zımpara kağıdı ile düzletin. 1-4 arası sayıları nokta şeklinde üstüne boyayın. Her noktanın arasında yeterince mesafe olsun. Noktaları delin, kenarlarına biraz yapışkan sürün, toz yaldız serpin.

YILDIZLI SARKAÇ
Malzeme: Dore renkli folyo parçalar, her birinden 20×30 cm, 0.18 mm kalın. İnce kurdele.

Yapılışı: 1 numaralı şablona göre folyodan yıldızları hazırlayın ve dizin.

ac-kapiyi-ben-geldim5

TEBRİK KARTI
Malzeme: Kapaklı tebrik kartı, boş kibrit kutusu, siyah marker kalem, sıcak silikon tabanca, 2 pirinç düğme, yaldızlı hediye paket kağıdı, minik dore yıldızlar. 3-D çam ağacı kartı için desenli ipek kağıt. Yapışkan. Yaldız tozu.

Yapılışı: Kibrit kutusunu hediye gibi paketleyin, minik yıldızları yapıştırın. Paketi ve düğmeleri karta yapıştırın, siyah marker kalemle fiyonk çizin. Ağaç kartı: Motifin 12 cm boyda kopyasını çıkartın, ipek kağıttan 50 adet kesin, hepsini üst üste koyun ve tam ortadan dikin. Üst kata yapışkan sürün, ağacı yarısından katlayın, sonra kartın ortasına yapıştırın. Yaldız tozu serpin.

DEKORATİF ŞİŞELER
Malzeme: Boy boy çam ağacı, dore yaldız boya, serpme yaldız tozu, güzel şekilli boş parfüm şişeleri, kurdele, boncuk. Yapılışı: Minik çamlara sprey vernik sıkın ve yaldız tozu serpin. Çamları parfüm şişelerinin kapaklarına yapıştırın, önce ağacın gövdesini kesmelisiniz. Boş şişelere boncuk, yaldızlı su doldurun. Kurdeleyle süsleyin.

YILBAŞI TEPSİSİ
Malzeme: 0.60 m eninde bir adet pirinç rengi teneke, metal şekillendirme aleti, sünger altlık, mukavva, altın rengi sprey boya, sıcak silikon tabanca, cetvel.

Yapılışı: Yıldız motifini şu kenar boylarında büyütün: Büyük 8 cm, orta boy 6 cm, küçük 4 cm. Konturlarını mukavvaya aktarın. Yıldızları kesin, sprey vernik sıkın. Kenarları için birer teneke şerit kesin: Büyük 82×9 cm, orta boy 62 x 7 cm, küçük 42 x 5 cm. Üstlerine desenleri çalışın, üst kenarı işaret çizgisinden tersine kıvırın: Büyük 8 cm, orta boy 6 cm, küçük 4 cm. Şeridi akordeon gibi kıvırın, halka şeklinde kapatarak yapıştırın. Karton yıldızlara yapıştırın.

Burda Dergisi 2014/12 Aralık

 

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial