Sezon modasına giriş

Sezon modasına giriş

Kış bitiyor. İlkbahar-yaz modasının ilk ipuçları şimdiden belirmeye başladı. Moda Duayeni Canan Göztepe sizin için yorumladı.

sezon-modasina-giris2

1- Keten kumaştan ama farklı bir dokumada değişik bir elbise modeli. Çok hoş bir kare yakaya kollardaki fırfır daha bir güzellik katmış. Etek ucunda bir parça var ki bu istenirse koldaki gibi verev, bol büzgülü olabilir. Günün her saatinde giyilebilecek bir model. Yakaya istenirse bir broş takılabilir istenirse de inci bir kolye ile tamamlanabilir.

2- Bu yılın favori pantolon modellerinden biri. Kalçaları saklayabilen bu model, günün her saatinde giyilebilir. Beldeki dönen parça güzellik katıyor. Resimdeki model ketenden yapılmış ama dökümlü kumaşlardan da mesela jarseden de dikilebilir. Altına parmak arası veya babet ayakkabı tercih edilebilir.

3- Her bedendeki hanımın giyebileceği bir elbise modeli. Her renkte dikilebilir. Farklı kumaşlardan da uygulanabilir. Örneğin krep bir kumaştan cepsiz uygulanırsa abiye bir elbise halini alır. Elbette bu durumda altına yüksek topuklu bir ayakkabı tercih edilmeli.

sezon-modasina-giris3

4- İlkbaharda giyilebilecek keten kumaştan, her bedene uygun, istenen her renkte uygulanabilen bol kesimli rahat bir elbise modeli. Yaka çevresine ki bant ön ortada devam etmiş, tek tarafa uygulanan cep yerine istenirse iki cep olarak basen kısmında ilik ceplerin yerine kullanılabilir. O zaman daha safari tarzı olur. Yan dikişlerdeki yuvarlak elbiseyi daha da güzelleştirmiş. Yaka açıklığı içine giyeceğiniz bir atlet ile tamamlanıyor.

5- Günün her saatinde rahatlıkla giyilebilecek bir bluz modeli. Kumaş olarak jarse, ipek veya koton jarse olabilir. Yakadaki düğüm bluza güzellik katmış. Vücuda tam olarak oturduğu için göbekli hanımların giymemesini tavsiye ediyorum.

6- Pamuklu kumaştan çizgili elbise kare yakası ve değişik takma kolu ile daha çok ufak bedenli hanımların tercihi olabilir. Her renk çizgili kumaşlardan da yapılabileceği gibi düz kumaşlara da uygulanabilir ve istenen aksesuarlarla kombinlenebilir.

7- Modası asla geçmeyecek iki renk bir arada. Bu renkleri beyazla da kombinleyebilirsiniz. İnce bedenlerde olduğu gibi büyük bedenlerin de kullanabileceği bu modeldeki asimetrik çizgiler, daha ince gösterir. Sabah bu giysi ile işe gidip akşam iş çıkışı rahatlıkla yemeğe giyilebilecek bu elbiseye istenirse bir tek küpe takılması yeterlidir.

Moda dünyası ve dikişle ilgili sorularınızı burda@doganburda.com adresine gönderebilirsiniz.

 

Burda Dergisi 2014/02 Şubat Sayısı

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial