Motorcu montu

Motorcu montu

Kot ceketlerin işlevi tartışılmaz. Özgün bir modele sahip olmak istiyorsanız biraz materyal değişimi yapın: Mesela siyah deri klasik bir ceketi hemen havalı bir motorcu montuna dönüştürebilirsiniz.

motorcu-montu2

JEAN VE DERİ BİR ARADA Kot ceketin kollarını sökün ve deriyi biçmek için patron gibi kullanın. Manşet yerine kol ağızlarını düz bırakın. İşte bu kadar!

Malzeme: Jean ceket. 2 tabaka napa deri 50×65 cm. (Söktüğünüz ceket kollarını deri ölçüsü olarak kullanın). Tekstil yapışkanı.

Uygulama: Jean ceketin kollarını sökün. Kolların manşetlerini ve dikişlerini sökün. Dikiş kenarlarını ütüleyerek açın. Kolları deri kolları biçmek için şablon olarak kullanın. Kol şablonu derinin tersine koyun ve yapışkan bantla sabitleyin. Alt kenara manşet eni + 2 cm baskı payı çizin. Deri kolları biçin. Arka kol dikişlerini çekin, altta 8 cm yırtmaç bırakın. Yırtmaç ve dikiş payını öne ütüleyin. Üst kolların yırtmaç kenarını incecik ve 7 mm ende dikin. Üst kol dikişlerinin hizasından makine çekin, yırtmacın başına yatay dikiş çekin.

Alt kol dikişini kapatın, payı iki yana açın ve yapıştırın. Baskı payını içe kıvırın ve yapıştırın. Kolları cekete dikin, dikişin hizasından dikiş çekin.

Burda Dergisi 2013/11 Kasım

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial