Deri ceket

Deri ceket

dikis-2015-08-07-4

4. MOTİFLERİ YERLEŞTİRİN…
Ön parça patronundaki motifi çakışma çizgisinden kesip çıkartın. Patronu tekrar ön parçanın üstüne koyun, taşan paya dikkat! Motifin iki ön parçada karşılıklı aynı durmasına dikkat edin. Motifleri yapışkanlı bantla tutturun. Patronu kaldırın. Motifleri dış kenarlarından ilik ipliği ile makine çekerek dikin (dikiş ayarı 3-4).

5…SONRA APLİKE EDİN
Motif patronlarını deri motiflerin üstüne koyun ve yapışkan bantla sabitleyin. Patron dikiş sırasında yardımcı olarak kalsın, dikişten sonra yırtın. Dıştan içe doğru motiflerin iç çizgilerini ilik ipliği ile makine çekerek dikin. İplik uçlarını uzun bırakın, iğne ile derinin tersine çekin, düğümleyin, 1 cm kalacak kadar kesin. İplik uçlarını derinin tersine yapıştırın. Patron kağıdını çıkartın.

6. PENSLERİ DİKİN
Ön parçaları pens ortasından katlayın, derinin yüzü içte. Kat kenarını ataçla tutturun. Yan dikiş kenarından pens ucuna kadar düz dikişle (dikiş ayarı 2 – 3) ve normal dikiş ipliği ile dikin. Dikişin başını ve sonunu makinede ileri geri yaparak sağlamlaştırın. Pens ucunda ileri geri dikiş yapmayın, iplik uçlarını düğümleyin. Pens derinliğini 7 mm ende kesin, ayırın ve dikiş payını tekstil yapışkanıyla yapıştırın.

7. ARKA ORTA DİKİŞ, OMUZ VE YAN DİKİŞLER
Arka parçaları yüzü yüzünde üst üste koyun, arka uzun kenarları ataçla tutturun. Arka orta dikişi dikiş çizgisi işaretinden çekin. Payı ayırın ve yapıştırın. Ön parçaları yüzü yüzünde arka parçanın üstüne koyun, omuz dikişi kenarları (dikiş 1) ve yan dikiş kenarları (dikiş 2) üst üste gelsin. Ataçla tutturun. Omuz ve yan dikişleri çekin, dikiş payını ayırın ve yapıştırın.

8. PERVAZ DİKİŞİ
Ön pervazların omuz kenarlarını yüzü yüzünde arka pervazın omuz kenarlarının üstüne koyun, ataçlayın, dikin. Dikiş payını ayırın ve yapıştırın.

9. PERVAZI CEKETE DİKİN
Pervazı yüzü yüzünde ön ve arka parçaların üstüne koyun, ön kenarlar ve yaka kenarları üst üste, ataçlayın ve dikin. Payı 7 mm ende kesin, köşeleri eğik kesin, yuvarlak yerlerde payı çıtlatın. Pervazı öne/yukarıya kaldırın ve dikişin hemen yanından dikiş payına dikin. Pervazı içe döndürün.

 

Burda Dergisi 2015/08 Ağustos

Pages: 1 2 3 4
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial