Elbise

Elbise

elbise8

13. PATI TAMAMLAYIN:
Önce açıklık paylarını sonra iç patı içe döndürün. Yaka kenarını ütüleyin. İç patı ek dikişin üstünden iğneleyin, fermuar bantlarına dikin. Elbisenin yüzünden ek dikiş yerine ufak ileri geri dikişle elde dikin.

14. ETEK PARÇALARINI BİRLEŞTİRİN, YAN DİKİŞLER:
Etek parçalarını yüzü yüzünde robaların alt kenarına iğneleyin. Dikin. Dikiş paylarına bir arada sürfile yapın ve yukarı ütüleyin. Ön parçayı yüzü yüzünde arka parçanın üstüne koyun. Yan dikişleri iğneleyin, yatay çizgiler üst üste gelsin. Dikin. Dikiş payını ütüleyerek ayırın ve sürfile yapın.

15. KOLLAR:
Üst kolları yüzü yüzünde orta kolların üstüne iğneleyin, dikin. Alt kolları yüzü yüzünde orta kolların üstüne iğneleyin. Dikin. Dikiş paylarını ütüleyerek açın, sürfile yapın. Kolları boydan katlayın, yüzü içte. Kol dikişlerini iğneleyin. Dikin. Payları ütüleyerek açın, sürfile yapın. Baskı payına sürfile yapın, içe kıvırın, ütüleyin ve el dikişiyle dikin.

elbise9

16. KOLLARI İĞNELEYİN…
Kolları yüzü yüzünde önce koltuk altına iğneleyin. Kol dikişi ve yan dikiş ile yatay çizgiler 12 üst üste gelsin. İç taraftan omuz başlarının omuz işaretini omuz dikişine iğneleyin sonra kolun tamamını kol evine iğneleyin. Kolları teyelleyin.

17. …SONRA DİKİN
Kolları, kol tarafından dikmeye kol dikişinden başlayın. Teyelin hemen yanından makine çekin, teyeli sökün. Kol takma dikişini ütüleyerek açın.

18. BASKI: Baskı payına sürfile yapın. Baskı payı kenarını, düz durması için hafif yedirin. Bunun için kenarın yanına iri dikiş çekin. Baskı payını içe katlayın ve teyelleyin. Dikişin alt ipliğini sıkıca tutun ve kumaşı üstünde iterek eteğe tam oturmasını sağlayın. Büzgüyü dağıtın. Ütüleyin. Baskıyı el dikişiyle yapın.

 

Burda Dergisi 2014/10 Ekim

Pages: 1 2 3 4
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial