Karmen elbise

Karmen elbise

karmen-elbise6

7. ASKILAR
Kumaş şeridin bir ucunu 5 cm ende içe katlayın. Şeridi boydan ikiye katlayın, yüzü içte. Kat kenarının 1 cm yanından dikin. İplik ucunu uzun bırakarak kesin, bir toplu iğneye dolayın ve düğümleyin. İğneyi delik tarafından borunun içine sokun ve çekerek askıyı döndürün. Ütüleyin. Askıları işaretlerin arasından ön ve arka parçaya iğneleyin (kumaşın yüzünden).

8. YAKA VOLANINI DİKİN
Büzgü için işaretlerin arasına (bkz. adım 4), kenarın 1.3 cm altından iri makine dikişi çekin, başında ve sonunda ipliği 5 cm boşta bırakın. Bunun 5 mm yanından tekrar dikiş çekin. Volan parçalarını yüzü yüzünde üst üste koyun, yan kenarları 1 cm ende dikin. Paya birlikte sürfile yapın ve arkaya ütüleyin.

9. VOLAN BASKISI
Volanın alt kenarını 1 cm ende içe ütüleyin. Kat kenarına dar ayarlı zikzak dikiş çekin, payın fazlasını dikişin dibinden dikin.

karmen-elbise7

10. VOLANI DİKİN
On volanı ön yüzünden ön parçanın tersine koyun, işaretler kol açıklıklarına gelsin. Büzgü dikişinin alt ipliğini tutun, volanı üstünde büzerek ön parça ölçüsüne getirin. İpliği düğümleyin. Büzgüyü dağıtın. Volanı ön parçaya iğneleyin. Arka volanı da aynı şekilde arka parçaya iğneleyin, dikin, dikiş eni 1.5 cm. Dikiş payına sürfile yapın.

11. LASTİK TÜNELİ
Dikiş paylarını ön ve arka parçaya ütüleyin. Volanı elbisenin ön yüzüne katlayın, devamında volanın üst kenarını 1.5 cm ende içe kıvırın, iğneleyin ve ütüleyin. Volanın/ elbisenin üst kenarına 1 cm ende dikiş çekin, dikişi bir kol kesimi kenarında lastik geçirmek için 3 cm açık bırakın.

Lastik ölçüsü: Beden 34: 93 cm, beden 36: 95 cm,
beden 38: 98 cm, beden 40: 100 cm,
beden 42: 102 cm, beden 44: 104 cm.
Lastik uçlarını dikerek kapatın.

12. ETEK
Eteği bedene iğneleyin (yüzü yüzünde). Dikişler üst üste gelsin. Dikin, dikiş eni 1.5 cm. Paylara birlikte sürfile yapın, yukarı ütüleyin ve lastik tüneli için 1 cm ende dikin ve dikişi lastik geçirmek için 3 cm açık bırakın. Lastik ölçüsü:
Beden 34: 64 cm, beden 36: 68 cm,
beden 38: 72 cm, beden 40: 76 cm,
beden 42: 80 cm, beden 44: 84 cm.
Uçlarını 1 cm ende üst üste dikin. Baskıyı 9. numaralı maddeye göre çalışın.

FOTOĞRAF: U2/Uli Glasemann. Redaktion: Heidemarie Tengler. ILLÜSTRASYON: Elke Treier-Schäfer

Burda Dergisi 2014/07 Temmuz 

Pages: 1 2 3
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial