Prenses elbisesi

Prenses elbisesi

 

prenses-elbisesi-7

13. Eteğin yan dikişleri
Arka eteklerin baskı kenarına sürfile yapın, etekleri yüzü yüzünde ön eteğin üstüne koyun, yan dikiş kenarlarını iğneleyin (dikiş sayısı 7). Dikin, bu sırada ön eteklerin içe ütülenmiş baskı payını tekrar açın. Dikiş paylarına sürfile yapın ve ütüleyerek açın.

14. Bel dikişi
Üst bedenin alt kenarını yüzü yüzünde etek parçalarının üst kenarına iğneleyin: Yan dikişler, ek dikişleri ve pili dikişleri ile üst bedenin ve eteğin ön orta dikişleri üst üste gelsin. Bu sırada astarı araya almayın. Dikin. Dikiş payını üst bedene ütüleyin.

15. Gizli fermuar, sağ yarı
Arka kenarlarda astarı tekrar yukarı kaldırın. Açık fermuarı üstü alta gelecek şekilde kumaş kenarının 5 mm yanından sağ arka parçanın üstüne iğneleyin, fermuarın üst kenarı yaka açıklığı kenarında başlasın. Fermuarı özel makine ayağı ile dikin, iğne dişlerin solundan yürüsün.

prenses-elbisesi-8

16. Gizli fermuar, sol yarı
Fermuarı açın. Öteki bandını sol arka parça açıklık kenarına koyun, üstten iğneleyin. Fermuarı açın ve dikin, iğne dişlerin sağından yürüsün.

17. Arka orta dikiş
Arka parçaları yüzü yüzünde üst üste koyun, arka orta dikiş kenarlarını aşağıdan açıklık işaretine kadar iğneleyin, bu sırada boştaki fermuar bandını dışarı çekin. Dikiş çizgileri üst üste gelsin. Dikin. Dikiş payını ütüleyerek açın ve sürfile yapın.

18. Astarı bastırın, baskıyı tamamlayın
Astarın arka kenarlar ile alt kenar dikiş payını içe yatırın, fermuar bantlarının üstüne/bel dikişi boyunca iğneleyin. Astarı el dikişiyle dikin. Kalan baskı payını içe ütüleyin, el dikişiyle baskıyı tamamlayın.

Burda Dergisi 2016/03 Mart


Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial