Pijama pantolonu

Pijama pantolonu

pijama-pantolonu3

PANTOLON BİÇKİSİ
1- 34-40 beden için kumaşı boydan katlayın, yüzü içte. 1, 2 ve 3 numaralı patronlar ile cep torbalarını (2) üstüne koyun ve iğneleyin. Patron kenarları boyunca kumaşa sabunla dikiş ve baskı payı çizin: Baskılar için 5 cm, öteki kenarlar için 1.5 cm. Fermuar pervazları (a) ile kuşağı (b) çizin. Parçaları biçin. 42 ve 44 bedende patronları biçki planına göre kumaşa koyun.

İŞARETLERİN KUMAŞA AKTARILMASI
2- Dikiş ve baskı çizgisi ile patrondaki tüm çizgileri ve işaretleri iplik yolunun dışında kopya kâğıdı ve rulosuyla kumaşa aktarın. Çakışma, kat ve dikiş çizgileri ile tünel girişini kumaşın yüzüne aktarın yani bu çizgilerin üstünden teyel dikişi yapın.

TÜNEL GİRİŞLERİ
3- 2 cm ende, 5 cm boyda telayı tünel işaretinin üstünden kumaşın tersine ütüleyin. Pervazları yüzü yüzünde işaretlerin üstünden ön pantolona iğneleyin. Kumaşın tersinden işaretin etrafına 2 mm ende dikiş çekin, dikişin arasını kesin, köşeleri dikişe doğru eğik kesin. Pervazları içe çekin, açıklık kenarlarını ütüleyin ve incecik dikin.

pijama-pantolonu4

CEP GİRİŞLERİ
4- Torbaları yüzü yüzünde ön pantolondaki cep girişi kenarlarına iğneleyin (dikiş 1). Dikin. Dikiş payını 5 mm ende kesin. Torbaları içe döndürün. Kenarları ütüleyin. Cep girişlerine üst yatay dikişten itibaren incecik makine dikişi çekin.

KALÇA ROBASI PARÇALARI
5- Cep girişi kenarlarını çakışma çizgisine göre kalça robası parçalarına koyun, iğneleyin (dikiş 1), cep girişi dikişinin üstünden kalça robasına dikin. Alt yatay çizgiden itibaren var olan makine dikişinden dikin. Yatay çizgilerde zikzak dikişle 5 mm dikiş çekin.

CEP TORBALARINI BİRLEŞTİRMEK
6- Torbaları üst üste koyun, iğneleyin ve dikin. Dikiş payına birlikte sürfile yapın. Torbaları yan ve üst pantolon kenarına teyelleyin.

Sayfalar: [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ]

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial