Pijama pantolonu

Pijama pantolonu

pijama-pantolonu5

YAN DİKİŞLER
7- Ön pantolonları yüzü yüzünde arka pantolon parçalarına koyun, yan dikişleri iğneleyin. Dikiş çizgileri ve yatay çizgiler üst üste gelmelidir. Dikin. Paylara birlikte sürfile yapın ve arkaya ütüleyin.

BACAK ARASI DİKİŞİ
8- Bir pantolon parçasını katlayın, kumaşın yüzü içte. Bacak arası dikişini iğneleyin. Dikiş çizgileri ve yatay çizgiler üst üste gelsin. Makine çekerek dikin. Öteki parçanın da bacak arası dikişini aynı şekilde tamamlayın, paylara sürfile yapın ve arkaya ütüleyin. Pantolonun dikiş payı kenarlarına ve orta dikişe sürfile yapın.

ORTA DİKİŞ
9- Bir pantolon parçasını döndürün tersi içte – ve öteki bacağın içine sokun (yüzü yüzünde). Ön ve arka orta dikişi iğneleyin. Dikin. Bacakları çıkartın. Dikiş payını yukarıdan bacak arasına kadar ütüleyerek açın.

pijama-pantolonu6

PANTOLONUN BELİ
10- Pantolonun üst kenarına sürfile yapın. Üst kenarı kat çizgisinden katlayın ve ütüleyin. Tünel için dikiş çizgisi işaretinden makine çekin. Tünel girişlerinin ön kenarını var olan makine dikişine dikin.

KUŞAK
11- Parçaları yüzü yüzünde birbirine ekleyin (dikiş eni 5 mm). Dikiş payını ütüleyerek açın. Bandı boydan katlayın, kenarları 1 cm ende dikin. Dikiş payını köşede eğik kesin. Bandı döndürün ve ütüleyin. Bandı tünelden geçirin.

BASKI
12- Paçaların baskı payını içe kıvırın ve ütüleyin, 3.5 cm ende teyelleyin. Sonra kumaşın yüzünden baskı kenarına 3 cm ende dikiş çekin.

 

Burda Dergisi 2013/05 Mayıs

Sayfalar: [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ]

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial